SAIA, n.o.

TalentGuide - mentoringový program pre talentovaných stredoškolákovDomovská krajina
Slovensko
Krajina pobytu
Ostatné krajiny Európy
Ázia
Afrika
Amerika
Austrália a oceánia
Belgicko
Francúzsko
Holandsko
Luxembursko
Nemecko
Taliansko
Dánsko
Írsko
Veľká Británia
Grécko
Portugalsko
Španielsko
Fínsko
Rakúsko
Švédsko
Cyprus
Česko
Estónsko
Litva
Lotyšsko
Maďarsko
Malta
Poľsko
Slovinsko
Bulharsko
Rumunsko
Chorvátsko
Študijný/vedný odbor
PRÍRODNÉ VEDY
TECHNICKÉ VEDY
LEKÁRSKE VEDY
PÔDOHOSPODÁRSKE VEDY
SPOLOČENSKÉ VEDY
HUMANITNÉ VEDY
UMENIE
Typ podpory
štipendium
Kategória podpory
iné, letná odborná škola
Cieľová skupina (v čase realizácie)
študent strednej školy
Trvanie
niekoľkotýždňové letné školy
Zdroj financovania
LEAF
Kvóta
5 miest
Poskytovaná podpora
Niekoľkým študentom, ktorým by v rozvoji výrazne pomohla účasť na rozvojových programoch partnerských škôl LEAF, sú ponúknuté štipendiá na konkrétne letné programy v zahraničí.

Uzávierka pre podávanie žiadostí
spravidla v novembri
Podávanie žiadosti
Bližšie informácie o podávaní žiadostí a podkladových materiálov sú k dispozícií na http://prestudentov.leaf.sk/programy/talentguide/
Formulár žiadosti a podkladové materiály
Bližšie informácie o podávaní žiadostí a podkladových materiálov sú k dispozícií na http://prestudentov.leaf.sk/programy/talentguide/
Ďalšie dôležité informácie
TalentGuide je mentoringový program, ktorý prepája talentovaných stredoškolákov s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi. Program je určený študentom druhého až štvrtého ročníka stredných škôl a gymnázií, tretieho až piateho ročníka bilingválnych gymnázií, respektíve študentom sexty až oktávy osemročných gymnázií.

LEAF ponúka vybraným študentom možnosť zúčastniť sa na štyroch programoch:
  • Yale Young Global Scholars na Yale University, Connecticut, USA. Viac o tomto programe nájdeš na http://globalscholars.yale.edu/ a často kladené otázky TU.
  • Leadership Seminar alebo Summer Scholars na University of Notre Dame, Indiana, USA. Študenti sa môžu uchádzať o oba programy. Viac informácií nájdeš na http://precollege.nd.edu/ a často kladené otázky TU.
  • Global Scholars Program, African Leadership Academy, Južná Afrika. Viac o programe nájdeš na http://alasummer.org/ a často kladené otázky TU.
  • A week in business, príležitosť vytvorená a zastrešená LEAF. Keďže táto príležitosť bude “šitá na mieru” vybranému študentovi, o konkrétnom mieste pobytu, firme, v ktorej sa “A week in business” uskutoční, ako aj o termíne vycestovania, sa rozhodne v spolupráci so študentom po prijatí študenta na túto príležitosť.


Používaním a prehliadaním webstránok SAIA (vrátane tohto portálu granty.saia.sk) používateľ súhlasí so "Všeobecnými zmluvnými podmienkami k používaniu webových stránok a portálov spravovaných SAIA, n. o." (zahŕňajúcimi aj podmienky používania cookies v rámci stránok SAIA), zverejnenými na www.saia.sk v časti Právne informácie a ochrana údajov.

V prípade programov (štipendijných alebo grantových ponúk), do ktorých administrácie je zapojená SAIA, n. o., sa na spracovanie osobných údajov vzťahujú "Podmienky spracovania osobných údajov v SAIA, n. o." tak, ako sú zverejnené na www.saia.sk v časti Právne informácie a ochrana údajov.


Administrátor programu
LEAF - nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko - www.leaf.sk.
Priebeh výberu
Úspešní študenti budú pozvaní na osobný online pohovor, po ktorom do programu budú vybraní tí, ktorým by účasť v programe najviac pomohla rozvinúť sa. Pri výbere sa zohľadňuje snahu pracovať na sebe, mimoškolské aktivity či motiváciu, prečo sa do programu uchádzač hlási.

Prílohy
K tomuto programu nie sú žiadne prílohy.

Našli ste v texte neúplné alebo nesprávne informácie? Dajte nám vedieť.